Dwuetapowa weryfikacja dostępu do Melpe

Kładziemy nacisk na bezpieczeństwo naszych użytkowników – wdrożyliśmy dwuetapową weryfikację logowania na konto użytkownika przy pomocy Google Authenticator. Uwierzytelnianie dwuskładnikowe z Google Authenticator wprowadza dodatkową warstwę bezpieczeństwa chroniąc konto hasłem i telefonem.

Zasada działania podwójnego zabezpieczenia w Melpe

Administrator firmy/właściciel może wybrać metodę dwuetapowej autoryzacji dostępu do firmy. Zasada podwójnego uwierzytelniania będzie wówczas obowiązywała wszystkich użytkowników przypisanych do danej firmy.

Włączenie funkcji odbywa się w menu Ustawienia – Użytkownicy / Opcje logowania.

Po wyborze ustawienia wyświetlony zostanie klucz konfiguracyjny, który należy wprowadzić do zainstalowanej wcześniej na telefon aplikacji Google Authenticator. Aplikację można pobrać z Google Play lub App Store.

Po wpisaniu klucza lub zeskanowaniu kodu QR utworzone zostanie konto w aplikacji Google Authenticator dla firmy w melpe.

Pozostaje jeszcze zweryfikować poprawność danych.

Klikamy w przycisk „Weryfikuj” i podajemy wygenerowany losowo kod z aplikacji na telefonie.

Po poprawny zweryfikowaniu można zapisać ustawienia dwuetapowej rejestracji. Od tego momentu wejście do firmy będzie wymagało podania kodu dostępu z aplikacji Google Authenticator.

W przypadku pytań służymy pomocą: pomoc@melpe.pl