Melpe z nowymi funkcjonalnościami od 9.12.2020

Rozwijamy nasz system do faktur online Melpe poprzez wdrażanie nowych funkcjonalności pozwalających na ułatwienie pracy użytkowników. Nowe funkcje dostępne są w Melpe od 9.12.2020.

Lista nowych funkcji:

  1. Podwójna autoryzacja logowania do Melpe
  2. Wprowadzenie danych osoby wystawiającej fakturę na wydruku dokumentu
  3. Wysyłka faktur z użyciem własnego konta pocztowego
  4. Podpowiedź pięciu najczęściej wybieranych kontrahentów na fakturach

1. Podwójna autoryzacja logowania do Melpe

Dbamy o bezpieczeństwo naszych użytkowników, dlatego też wprowadziliśmy podwójną autoryzację logowania do Melpe z wykorzystaniem Google Authenticator, więcej: https://melpe.pl/dwuetapowa-weryfikacja-dostepu-do-melpe/

2. Dane osoby wystawiającej na wydruku faktury

Wprowadzona aktualizacja pozwala na zamieszczenie danych osoby wystawiającej fakturę na wydruku dokumentu. Standardowo dane pobierane są z danych użytkownika (imię i nazwisko), które zostały podane w momencie tworzenia konta w Melpe.  Dane te można edytować w ustawieniach profilu użytkownika.

Dodatkowym rozwiązaniem jest możliwość wpisania uzupełniających danych, które będą wyświetlane na fakturze zamiast imienia i nazwiska. Dane również pobierane są z profilu użytkownika. W celu dodania kolejnych danych na fakturze w edycji użytkownika zaznaczamy opcję Inne dane na fakturze i uzupełniamy pole Wystawiający fakturę.

3. Wysyłka faktur z użyciem własnego konta pocztowego

Poprzednia aktualizacja wprowadzała możliwość wprowadzania dodatkowych ustawień związanych z wysyłaniem dokumentów do klientów za pomocą standardowych ustawień i maila info@melpe.pl. Pojawiły się opcje wpisania adresu mailowego, na który klienci mogą odpowiedzieć na otrzymanego maila. Jest to istotne ustawienie ze względu na możliwość otrzymania informacji zwrotnych np. związanych ze zwrotną informacją o niedostarczeniu wiadomości z powodu błędnego adresu mailowego klienta.

Wprowadzona została również możliwość zdefiniowania adresu, na które wysyłane będą kopie wszystkich wiadomości wysłanych do klientów.

Obecnie wprowadziliśmy możliwość wysyłania faktur z własnego konta pocztowego. W programie należy wprowadzić ustawienia własnego konta i serwera SMTP.

4. Podpowiedź pięciu najczęściej wybieranych kontrahentów na fakturach

Wystawiając fakturę, w oknie wyboru kontrahenta, pojawi się lista pięciu ostatnio wybieranych kontrahentów.  Lista zostanie wyświetlona zanim użytkownik wprowadzi pierwsze znaki w polu wyszukiwania kontrahenta. To rozwiązanie ma ułatwić wystawianie dokumentów, zwłaszcza w firmach, które współpracują na stałe z kilkoma firmami.

Oczywiście nadal działała wyszukiwanie po wpisywanej frazie. Dla przypomnienia opcja wyszukiwana następuje po polach:

  • kod,
  • nazwa kontrahenta,
  • nip,
  • miejscowość,
  • adres e-mail.

W przypadku konieczności pomocy prosimy o kontakt: pomoc@melpe.pl